Co kryje ścieżka Open?

Gdy pierwszy raz chcemy coś zrobić, bardzo często dużo czasu zajmuje nam myślenie o tym, z której strony podejść do tematu. Myślenie to, choć bywa kreatywne, często powstrzymuje nas przed efektywną pracą. Na ścieżce open/case studies temat WordPressa zostanie naświetlony z wielu perspektyw. Co przygotowali dla Was nasi prelegenci i jak wyłowić coś dla siebie? Oto krótkie zestawienie tematów, które odwiedzimy krocząc ścieżką Open na WordCampie.

Cały program konferencji dostępny jest tutaj:

AGENDA WORDCAMP GDYNIA

A co w ścieżce Open/Case Studies?

O WordPressie dla wszystkich

Kilka słów o technicznych aspektach działania platformy podanych w taki sposób, by każdy, kto przynajmniej częściowo łączy swoją pracę lub hobby z WordPressem, mógł wynieść coś dla siebie. Dowiemy się o tym, co nowego słychać w świecie WordPressa i dokąd nas to może zaprowadzić. Dzięki historiom opartym na faktach poznamy trudności czyhające na nas na różnych etapach pracy. Zestaw ostrzeżeń podanych „na zimno” z pewnością pomoże nam w codzienności uniknąć stresów związanych z nietypowymi działaniami platformy utrudniającymi realizację założonych planów. Poznamy również jasne strony bycia shackowanym 🙂

O potencjalnych klientach

Kilka prelekcji pozwoli nam poznać sposoby pozyskiwania klientów. Dowiemy się między innymi w jaki sposób może przebiegać współpraca z klientem korporacyjnym, z czym wiąże się praca z klientem zagranicznym. Prelegenci przedstawią nam różne możliwości rozpoczęcia poszukiwania klientów oraz powiedzą, jak dobrze wycenić swoją pracę. Dowiemy się także jak zwiększyć sprzedaż, unikając porzucanego koszyka.

O formach pracy

Z WordPressem można pracować zdalnie lub stacjonarnie. Można realizować zlecenia dla jednego klienta, a można realizować zadania dla wielu. Można jednocześnie zarządzać kilkoma serwisami opartymi na WordPressie lub tworzyć strony i przekazywać je klientom bez dalszej obserwacji działań, które są na nich prowadzone. Sposobów działania jest wiele. Nasi prelegenci opowiedzą nam o swoich doświadczeniach z różnych form działania, co może pomóc wybrać nam swoją drogę lub zmodyfikować tą, którą obecnie kroczymy. Poznamy też nową metodykę pracy nad motywami oraz trendy w projektach związanych z contentem.

O narzędziach, które mogą pomóc

Kilka prelekcji z tej ścieżki zawierać będzie wskazówki, jak zoptymalizować działanie WordPressa korzystając z możliwości SEO. Dowiemy się, jak wykorzystać serwisy społecznościowe do zbierania danych oraz jak projektować swoje produkty i usługi pod kątem potrzeb użytkownika. Prelegenci wskażą kilka wybranych przez siebie narzędzi pracy, które z pewnością będą cenną wskazówką dla każdego!

Chcesz wziąć udział w WordCamp Gdynia?

KUP BILET