noclegi w gdyni

Gdzie spać i jeść w Gdyni?

Nie samą wiedzą żyje człowiek… i „na głodniaka” prelekcje wchodzą do głowy nieco trudniej. Tym bardziej nie jest łatwo skupić się na treściach, gdy w głębi serca wciąż marzymy, by przytulić się do poduszki i odpłynąć do krainy snu. Gdzie zaspokoić prozaiczne potrzeby, by nie odrywały nas od WordCampowych prezentacji? Mamy dla Was kilka sprawdzonych lokalizacji!

Hotele i hostele

W Gdyni we wrześniu trwa jeszcze sezon wakacyjny, a hoteli jest niewiele, dlatego sugerujemy rezerwację miejsc z wyprzedzeniem.

Przygotowaliśmy dla was zniżki w kilku gdyńskich hotelach na hasło „WordCamp 2016”

Hotel Nadmorski oraz Hotel Dom Marynarza – 15% zniżki

Villa Gdynia, Hotel Willa Lubicz, Hotel Kuracyjny, Willa Anna – 10% zniżki

Quadrille – 8% zniżki od cen obowiązujących na stronie hotelu. Zniżka obowiązuje w dniach 9-12.09. Oferta ważna dla rezerwacji dokonanych do 20.08, bezzwrotna i 100% płatna.

Poza hotelami w Gdyni jest również kilka hosteli, wynajmujących pokoje po atrakcyjnych cenach – informacje o nich na mapce.

Przypominamy, że konferencja odbywa się w dniach 10-11 września, natomiast 9 września (piątek) odbędzie się Contributor Day, na który również serdecznie zapraszamy!

Gdzie zjeść w Gdyni?

Na terenie PPNT Gdynia znajdują się 3 restauracje:

Pak Cafe (Budynek IV), Eureka (Budynek II) oraz Bardadyn (budynek III).  Niedaleko znajduje się także Bisto Bristol.

Poza Parkiem polecamy wybrać się na spacer na ulicę Świętojańską. Jest to główna arteria miasta, przy której znajdują się sklepy i liczne restauracje. Idąc ulicą Świętojańską dojdziecie m.in. do bulwaru (np. od strony alei Piłsudskiego, gdzie można zatrzymać się na małe co nieco w Alei 40), Kamiennej Góry i Skweru Kościuszki.

Miłośnikom dobrych burgerów polecamy Baranola Burger. Szybkie i pyszne posiłki na wynos? Loveat Gdynia. Ci, którzy wolą pizzę, niech kierują się do Ogniem i piecem, Gdynianki (zupełnie inna pizza, niż wszędzie, kochana przez mieszkańców Gdyni), lub do Serio. Jeśli wolicie spaghetti, spodoba wam się Pasta Miasta. Poszukiwaczy bardziej wyszukanych smaków oraz oryginalnych drinków odsyłamy do Głównej Osobowej. Z kolei przy ulicy Starowiejskiej miłośnicy piwa znajdą swoje nowe ulubione miejsce, Ale Browar Gdynia. Zaraz po sąsiedzku mieści się pizzeria Czerwony Piec. Jeśli zaś macie ochotę na szybki strzał i zakąskę, nie rozczarują was Białe Wino i Owoce.

Zostańcie w Gdyni na dłużej!

Gdynia ma sporo do zaoferowania – poza morzem oczywiście. Jeśli macie ochotę zostać z nami dłużej, niż 3 WordCampowe dni, zajrzyjcie koniecznie na molo do Orłowa, na Kamienną Górę (można tam wjechać kolejką) i Skwer Kościuszki. Dla spragnionych kultury jest Gdyńskie Centrum Filmowe, Muzeum Miasta Gdyni czy Muzeum Emigracji. Są trzy teatry: Teatr Muzyczny, Teatr Miejski i Teatr Gdynia Główna. Ten ostatni swoją siedzibę ma na dworcu PKP! A jeśli waszym ulubionym zajęciem są zakupy, niedaleko miejsca konferencji znajduje się Centrum Handlowe Riviera, gdzie można zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne rzeczy, zjeść, a nawet poćwiczyć.

Gdynia jest fajna! Do zobaczenia już niebawem!

Nie zapomnijcie tylko kupić biletu 🙂

BILETY